Apart, Öğrenci Apartı, Apart Oteller, Yurt, Pansiyon ve Otel Rehberi | Apartara.com

Olympos Neresidir

Tem - 16 | Antalya, Gezilecek Yerler, Tarihi ve Turistik Mekanlar

Antik Likya’nın en önemli liman kentlerinden olan Olympos, tarih boyunca mitolojiyeye konu olmuştur. Konumunun elverişliliği nedeniyle korsanların barınağı olan Olympos, bugün sahip olduğu tarihsel değerleri, 3200 m’lik mutteşem sahili, endemik bitkileri, Caretta caretta’ları Khimaira’sı, tüm sportif etkinliklere olanak veren muhteşem doğası ve pansiyon olarak kullanılan meşhur ağaç evleri ile tüm dünyaca bilinmektedir.

Olympusa Nasıl Ulaşılabilir?
Antalya’ya 70 km uzaklığındadır. Antalya-Ulupınar sahil yolu üzerinde, güneydoğuya ayrılan ilk Olympos levhası Çıralı ve Yanartaş’a gider. Bu kavşaktan dönmeyip 1 km sonra karşılaşılan Olympos Levhasından güneydoğuya dönüldüğünde, 7 km sonra Olympos antik kentine ulaşılır. Çıralı köyünden, antik kente yürüyerek (araç ulaşım yolu bulunmamakta) 25 dakikada ulaşılabilir.
Antalya otogarından Kaş yönüne giden otobüslerle Olympos kavşağına kadar gitmek mümkün. Kavşaktan sonra belirli zaman aralıklarında geçen minübüslerle ve konaklama yerlerinin servis araçları ile Olympos’a ulaşılabilir.

 Olympus Resimleri

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

div style="clear:both;">