Apart, Öğrenci Apartı, Apart Oteller, Yurt, Pansiyon ve Otel Rehberi | Apartara.com

Fethiye Göcek Hakkında

Nis - 21 | Gezilecek Yerler, Tarihi ve Turistik Mekanlar

Göcek’e nasıl gidilir?

Göcek, Fethiye ile Dalaman arasında yer alıyor. İstanbul – Dalaman arası THY ile yaklaşık bir saat süren bir yolculuktan sonra, Dalaman Havaalanı’na sadece 25 Km uzaklıkta. Eğer uçakla gelecekseniz, Dalaman’ a indikten sonra Fethiye yönüne doğru yol alıp, karşınıza çıkacak sapaktan içeri dönün. Bir kilometre kadar sonra Göcek’ tesiniz. Karayolu ile ulaşımı tercih edenler de Fethiye’ ye veya Dalaman’ a kadar gelip yine ayni yolla bu küçük köye ulaşabilirler.

Göcek fotoğrafları

Göcek’e hangi aylarda gidilmeli ?

Göcek Sezonu Mavi turlar için en iyi sezon Mayıs başından Ekim sonuna dek süren yaz dönemi. Bu aylarda Göcek size birçok aktivite seçeneği sunacaktır. Çevresindeki özel yerlere geziler için Eylül-Ekim aylarını tercih etmenizi öneririz. Sıcakların çok bunaltmadığı bu aylarda rahatça uzun geziler yapabilirsiniz.

Göcek’in dünyaca önemi nedir?

Göcek, Fethiye ve Dalaman arasında, çam ağaçlarıyla kaplı, küçük, cennetsi bir koy. Tertemiz suları, ve dört yat limanı sayesinde yatçılar için bulunmaz bir liman olma özelliğiyle son yıllarda gerek yurt içinde gerekse dünyada ünü giderek artıyor. Göcek, rüzgar, deniz ve hava sıcaklığı itibarı ile iyi bir görüş noktası olmaktan ziyade denize ilk açılış için dünyanın en iyi bölgesidir.

Göcek’te ne yenir?

Göcek, tüm Akdeniz ve Ege kıyı şeridi boyunca geçerli olan kuralı bozmuyor yemek konusunda: Göcek’te ne yenirYiyecek konusunda en favori seçenek deniz mahsulleridir. Liman boyunca birçok restoranda taze deniz mahsulleri bulmanız olasıdır. Lagos, Orfoz, çipura, barbunya yörenin balıklarındandır. Aksam yemeklerinde liman restoranlardan birini tercih etmenizi öneririz. Hava kararmaya başladığında bar ve restoranlar sayesinde ışıl ışıl olan sahil kesiminde, büyüleyici bir manzara esliğinde taze balık yemek oldukça keyifli bir şey olacaktır. Mezelerden de tatmayı unutmayınız. Semizotu, patlıcan salatası, acili ezme… Balık-rakı keyfinize keyif katacaktır.

Göcek’te ne alınır? Alış veriş yerleri nerelerdir?

Yatçıların vazgeçilmez duraklarından olan Göcek’ te, alışveriş seçenekleri oldukça çeşitli… Gerek özel tekneler, gerek gulet turları buraya sık sık uğradığından çarşı içinde yatçılıkla ilgili kitaplar satan bir kitapçı, yerli ve yabancı konuklara yönelik hediyelik eşya dükkânları, halıcılar, kuyumcular, antikacılar, günlük alışverişinizi yapabileceğiniz dükkanlar bulunuyor. Buradan sevdikleriniz veya kendiniz için ufak bir Göcek anisi satın alabilirsiniz.

Etiketler:, , , , , , , , , , , , ,

div style="clear:both;">