Apart, Öğrenci Apartı, Apart Oteller, Yurt, Pansiyon ve Otel Rehberi | Apartara.com

Alkın Kız Yurdu

Alkın Kız Yurdu - Detaylar (Ankara)

Konaklama Türü: Yurt
Özellik: Kız Öğrenci Yurdu
TV: Var
İnternet: Var

Eşyalar: çalışma masası, 2 kapılı gardrop, komodin, yatak ve ortak kullanım için TV
Diğer: Kablolu TV,Çalışma Salonu,24 Saat Sıcak Su, Revir Odası,Dinlenme Salonu,Çamaşırhane, Yangın İhbar Sistemi,Su Deposu ,24 Saat Güvenlik,Kamera Sistemi,Alarm Sistemi


Hakkımızda

Yurdumuz 80 kişi kapasiteye sahiptir. Bünyemizde 1-2-3-4-5 ve 6 kişilik odalar, dinlenme salonu, çalışma salonu, yemek salonu, TV-DVD salonları, çamaşırhane, dış bahçe bulunmaktadır.

Odalarımız halı kaplı olup, her öğrenciye ait çalışma masası, 2 kapılı gardrop, komodin, yatak ve ortak kullanım için TV bulunmaktadır. Her katta kablosuz internet (wireless) mevcut olup öğrencilerimiz sınırsız olarak yararlanabilmektedir. Ayrıca kat aralarında ortak kullanım için buzdolabı, ayakkabılık, ütü ve ütü masası mevcuttur.

Hizmetlerimiz

Yurdumuzda kalmakta olan öğrencilerimiz ile personelimizin huzur ve güveninin sağlanması amacı ile yurdumuzda, resmi tatiller dahil 24 saat ve kesintisiz olarak güvenlik hizmetleri verilmektedir. Öğrencilerimizin güvenli bir şekilde barınabilmesi için binamızın dış cephesi ve giriş kapımız 8 farklı güvenlik kamerasıyla 24 saat kontrol altında tutulmaktadır. Ayrıca alarm sistemi ile 24 saat giriş çıkış kontrolü sağlanmaktadır. Gece ve gündüz çalışan bayan personelimiz tarafından öğrencilerimizin ihtiyaçlarına 24 saat cevap verilmektedir. Ayrıca yurt bahçemizde güvenliği sağlamak amacıyla köpeğimiz bulunmaktadır.

Yurdumuzun yangına karşı korunması, yangının önlenmesi, söndürülmesi için gereken önlemler ve bu önlemlerin uygulanması konusundaki hususlarda tüm personelimiz eğitim programları ve yönetmelikle bilgilendirilmektedir. Öğrencilerimize dönem içinde kesintisiz olarak yurdumuzun içinde bulunan teçhizatlarla (yangın merdiveni, yangın tüpleri, merdiven çıkışı, alarm sistemi vb.) ilgili bilgi verilmektedir.

 • Kablolu TV
 • Wireless (Kablosuz İnternet)
 • Çalışma Salonu
 • 24 Saat Sıcak Su
 • Revir Odası
 • Dinlenme Salonu
 • Çamaşırhane
 • Yangın İhbar Sistemi
 • Merkezi Isıtma
 • Su Deposu
 • 24 Saat Güvenlik
 • Kamera Sistemi
 • Alarm Sistemi

Temizlik Hizmetleri

Yurdumuzun temizlik hizmetini Milli Eğitim’den onay almış üç personel yürütmektedir. Personellerimiz özel kıyafetleriyle sabah 7:30’da ortak kullanım alanların temizliği ile başlar. Öğrenci odası müsait olduğu saatlerde gün içinde odasının temizliği yapılır. Periyodik olarak banyo ve tuvalet temizliği gün içinde beş defa yapılmaktadır.

Öğrenci çamaşır hizmetleri kat görevlisi tarafından yapılır. Kat görevlisi çamaşırı alır yıkar, kurutur ve öğrencinin odasına teslim eder. Katlarımızda ütü ve ütü masası bulunmaktadır.

Yurdumuzda temizlikte kullanılan ürünlerimiz TSE garantili olup Sağlık Bakanlığı onayı olmuştur (ISO 9000). Kullanılan ürünler ACTIVEX, MAXIFLUSH, SOLO, RINSO, BİNGO, ARO…

Sağlık Hizmetleri

Öğrencilerimizin beden ve ruh sağlığını korumak, onları bu konularda eğitmek ve tedavi etmek bizim için çok önemlidir. Bu kapsamda periyodik olarak her hafta anlaşmalı yurt doktor ve psikiyatristimiz yurt revirimizde tedavilerini gerçekleştirir; Çalışma salonumuzda eğitim programları düzenler.Bunların dışında diyet uzmanlarımız tarafından diyet programları da düzenlenmektedir.

Yurt doktorumuz tarafından, rahatsız olan öğrencilerimiz için uygun görülen ilaçlar anlaşmalı eczanemizden yurda getirtilmektedir. Acil durumlarda ise yurt doktorumuzun nezaretinde anlaşmalı hastanede öğrencilerimize anında müdahale edilmektedir. Yurdumuza yakın hastaneler;

Gazi Üniversite Hastanesi : 3 km.
Başkent Üniversite Hastanesi : 1 km.
Ufuk Üniversite Hastanesi : 1 km.
Medicana Hastanesi : 1 km.
Engin Tıp Merkezi : 200 metre
Emek Sağlık Ocağı : 50 metre
Bayındır Hastanesi : 1 km.
TOBB Etü Hastanesi : 1 km.
‘Dr. Rıdvan Ege Hastanesi (Ufuk Tıp) : 1 km.

Üniversiteler

ANKARA ÜNİVERSİTESİ:
Yurdumuzun karşısındaki Emek metro istasyonundan okula 5 dakikada ulaşım sağlanabilir. Bunun dışında yurdumuzun yanından geçen minibüslerle de 15 dakikada okula ulaşım sağlanabilir.

ATILIM ÜNİVERSİTESİ: 
Servisler yurdumuzun karşısından hareket etmektedir.
Sabah 07:30-12:00 arasında 15 dakika aralıklarla 12:00-16:00 arasında 30 dakika aralıkla okul servisleri geçmektedir.
Servis saatleri dışında sabah 06:30 dan 22:00 ye kadar okula minibüslerle de ulaşım sağlanabilir. Minibüsler 15 dakika aralıklarla geçmektedir.

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ: 
Yurdumuzun karşısında okul servisleri 07:30-12:00 saatleri arasında 15 dakika aralıklarla 12:00-16:00 saatleri arasında 30 dakika aralıklara geçmektedir. Bunun dışında 06.30-22:00 saatleri arasında 15 dakika aralıklarla geçmekte olan minibüslerle de okula ulaşım sağlanabilmektedir.

BİLKENT ÜNİVERSİTESİ: 
Yurdumuza 5 dakikalık yürüyüş mesafesi uzaklıkta olan AŞTİ önünden 08:00 de okul servisleri geçmektedir. Ayrıca Sıhhiye güzergahından 08:00-19:00 saatleri arasında 60 dakika aralıklarla hareket eden okul servisleri AŞTİ deki servis durağında durmaktadır.Bunun dışında yurdumuza 10 dakikalık yürüyüş mesafesi uzaklıkta olan Milli Kütüphane önünden de 08:00-19:00 saatleri arasında geçmekte olan okul servisleriyle okula ulaşım sağlanmaktadır.

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ: 
Yurdumuzun karşısından okul servisleri sabah 07:30-12:00 saatleri arasında 30 dakika aralıklarla 12:00-16:00 saatleri arasında 60 dakika aralıklarla hareket etmektedir.
Bunun dışında yine servis duraklarının bulunduğu yerden saat 06:30-22:00 saatleri arasında geçmekte olan minibüslerle de okula ulaşım sağlanabilir.

FATİH ÜNİVERSİTESİ: 
Yurdumuzun karşısındaki metro istasyonundan metro ile aktarma yapıldıktan sonra ostim durağından okulun anlaşmalı servisleriyle ücretsiz olarak okula 10 dakikada ulaşım sağlanabilir.

GAZİ ÜNİVERSİTESİ: 
Hukuk Fak.- Dişçilik- İletişim Fak. : 2 dakikalık yürüyüş mesafesi
İktisat ve Mühendislik Fak. : Metroyla 5 dakikalık uzaklıktadır.

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ: 
Yurdumuzun karşısından okul servisleri sabah 07:30-12:00 saatleri arasında 15 dakika aralıklarla 12:00-16:00 saatleri arasında 30 dakika aralıklarla hareket etmektedir.
Bunun dışında yurdumuzun yanından tek servis olarak geçen 08:30 servisi bulunmaktadır. Yurdumuzla Milli Kütüphane arası 10 dakikalık yürüyüş mesafesindir. Öğrencilerimiz bu servisleri de kullanabilmektedir.
Ayrıca 8. cadde sonundan saat başı geçen okul servislerinden de yararlanabilirler.

ODTÜ ÜNİVERSİTESİ: 
ODTÜ servisleri yurdumuzun karşısından sabah 07:00-12:00 saatleri arasında 15 dakika aralıklarla 12:00-16:00 saatleri arasında 30 dakika aralıklarla hareket etmektedir. Bunun dışında yurdumuzun karşısından sabah 06:30-22:00 saatleri arasında geçmekte olan çift katlı otobüslerle de okula ulaşım sağlanabilir. Bunun dışında yine 06:30-22:00 saatleri arasına geçmekte olan minibüslerle de okula ulaşılabilir.

TOBB ÜNİVERSİTESİ: 
Yurdumuzun karşısından okul servisleri 07:30-12:00 saatleri arasında 15 dakika aralıklarla 12:00-16:00 saatleri arasında 30 dakika aralıklarla geçmektedir. Okul servisleri çift yönlü güzergah izlediği için öğrencilerimiz hem Söğütözü yönünde hem de Beştepe yönünden okula ulaşım sağlayabilirler.

UFUK ÜNİVERSİTESİ: 
Yurdumuza yürüyüş mesafesi olarak 20 dakika uzaklıktadır. Ayrıca yurdumuzun önünden 15 dakikada aralıklarla okula ulaşım sağlanabilir. Minibüsle de okula ulaşım 5 dakikada sağlanabilir.

Adres : 10.Cadde 8. Sokak (Eski 71.Sokak) No:43 Emek/ANKARA
Tel : 0 312 223 70 90
Fax : 0 312 223 15 85
Cep : 0 505 659 70 79
Cep : 0 555 802 78 68
Mail : info@alkinkizyurdu.gen.tr

10.Cad. 71.Sokak No:43 Emek, Ankara, Çankaya 06101

6 gönderi “Alkın Kız Yurdu”

 1. irem dedi ki:

  fiyatları öğrenebilir miyim?

 2. eda dedi ki:

  merhaba.Ün.mezunuyum.2.ün.i açıköğretim olarak okuyorum ve bu hafta işe başlıyorum.Birkaç gün içinde,yurt veya misafirheneye yerleşeceğim.tek,çift kişilik odalarınız aylık fiat verebilir misiniz?Aylık nakit ödeme olsun istiyorum.Bi de armadaya ulaşımı hakkında da bilgi verirseniz çok sevinirim.mailinizi bekliyorum.iyi çalışmalar.görüşmek dileğiyle…

 3. fatma dedi ki:

  fiyat konusunda bilgilendirirseniz sevinirim

 4. Reyhan dedi ki:

  tek kişilik odalarınızın fiyatını öğrenebilir miyim

 5. bsra dedi ki:

  fiyatları öğreneblr mym

 6. gamze dedi ki:

  Yani fiyatları yazmayıp öğrencileri oyalama amacını anlayamıyorum..

Soru sor


Doğrulama Sorusunu Cevaplayın: *

Benzer Gönderiler

Bu Sayfayı Yazdır (Çıktısını Al)

Sayfayı Yazdır

Soru sor

Yorum & Soru

Yol Haritası

Yol Haritası

div style="clear:both;">